Blog

PŘEDSTAVENÍ ROLLS ROYCE CULLINAN

FB1

► Nové SUV Rolls-Royce Cullinan

► V12 s výkonem 563 koní, pohon zadních kol volitelně 4×4

► Cena startuje na cca 8,2 miliónech korun

Po dlouhých měsících čekání je novinka od RR konečně zde a ať se vám líbí nebo ne tak je to jedno z nejočekávanějších aut roku 2018 a možná i nejočekávanější model v historii značky.

Podle prvních náznaků se zdá, že Cullinan svoji ohromností nechá v pozadí všechny své rádoby konkurenty. Bentayga ,Urus a Cayenne jsou daleko daleko za ním.

I zde platí, že pokud se ptáte na cenu tak si ho nemůžete dovolit. Nicméně přepokládaná základní cena bude okolo 8,2 miliónů korun a věřte, že zaplatíte dalších několik miliónů korun za personalizaci, protože se švihadlama a látkou na sedačkách se nespokojíte.

Proč jméno Cullinan?

Od začátku projektu to bylo kódové označení vozu a postupem času se Rolls Royce rozhodl, že to bude i oficiální název.

Nový Rolls Royce si přenáší od svých výrobních kolegů mohutnou charakteristickou chromovou mřížku. Přední laserová světla dosvítí až 600m před vůz. Standardní kola jsou velikosti 22 palců.

Cullinan používá vylepšený motor Phantoma o objemu 6,75 litru s výkonem 563 koní. Zrychlení z 0-100 je zatím neudávané. Maximální rychlost je 250km/h.

Díky rozsáhlému použití hliníku se hmotnost pohybuje okolo 2660 kg. Nové řešení podvozku ‘Flagbearer’ slibuje utlumení veškerých nerovností až do rychlosti 100km/h. Osmistupňová převodovka má na starostí přepnutí v případě potřeby do režimu 4×4.

Interiér je jednoduše uspořádán, vysoká středová konzole a chromované výdechy klimatizace zaručí komfort při cestování. Infotainmentový systém je ve stylu iDriver.

Zadní sedadla je možné dodat v několika konfiguracích. Dvě samostatná sedadla jsou standardní, ale možné objednat speciální umožnují polohu téměř v leže nebo klasickou tří sedačkovou sedačku. Objem zavazadlového prostoru je 555 litrů, ale je možného zvětšit až na 600 litrů.

Novinkou je doplňková výbava ‘Viewing Suite’ což jsou proklamovaná bidýlka v podobě dvojice sedadel, která jsou skrytá v kufru. Tuto výbavu doplňuje další příplatkový modul nazývající se Recreation Module, který se nachází v zadních dveří. Ve své podstatě řekněte, co rádi děláte a Rolls Royce vám připraví výbavu (modul) do vozu na přání od rybolovu, fotografování, horolezectví, snowboarding, paragliding, kiteboarding, po drony nebo cokoli jiného. Vše je možné díky Rolls-Royce Bespoke Collective. Vašemu řidiči stačí sdělit, co budete chtít dělat a on zaklapne do dveří před vyrobený modul .

První vozy zamíří ke svým majitelům do konce roku 2018. Očekává se, že největším trhem bude USA následované Čínou a Dálným Východem. Nové SUV by mělo podpořit expanzi značky na Skandinávský, Ruský a Indický trh.